środa, 2 marca 2011

Pirackie zabawy

Z prawdziwymi Wilkami Morskimi nie ma żartów. Najlepiej dobrze się przygotować do spotkania z nimi. Poniżej kilka pomysłów na to jak ich zająć. Nagrodami w konkursach mogą być czekoladowe monety.
Labirynt:
Przygotuj stoper, długopisy, wydrukuj labirynty.

Piraci dostają długopis i kartkę z wydrukowanym labiryntem. Labirynt podajemy zadrukowaną stroną do dołu. Na znak wszyscy odwracają kartki i rozwiązują zadanie. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do skarbu.Zgadnij ile monet:
Przygotuj butelkę lub skrzynię, nasyp do środka monety. 
Poproś każde dziecko aby spróbowało odgadnąć ile monet jest w butelce. Wygrywa ten, kto najlepiej wytypuje wynik. Jeżeli w butelce umieścimy czekoladowe monety zwycięzca w nagrodę może otrzymać cały skarb. 

Kolorowanki:
Przygotuj kolorowanki o tematyce pirackiej, kredki lub flamastry oraz przepaski na oczy.
Z pozoru łatwa zabawa może być nie lada wyzwaniem jeśli mamy zawiązane oczy.

Siłowanie na rękę:
Żaden pirat nie przepuści takiej okazji. Niech zmierzy się każdy z każdym. Za wygraną walkę przyznajemy punkty. Wygrywa ten, kto uzbiera ich najwięcej.  

Szukanie skarbu:
Ukryj skarb. Przygotuj mapy. Może to być plan mieszkania lub ogrodu z zaznaczonymi charakterystycznymi miejscami. Można je narysować na opalonym papierze i lekko natłuścić olejem, pomoczyć torebką od herbaty -  będą wyglądały na stare. Podziel gości na 2 drużyny. Wygrywa ta, która pierwsza odnajdzie skarb. Pamiętaj o nagrodach pocieszenia.
Można również przygotować podchody ze wskazówkami. Każdemu dziecku wręczamy list ze wskazówkami. Może on wyglądać jak stara mapa. Pierwszą wskazówka może być np. "znajdź domek dla lalek". Następnie w domku dla lalek dziecko znajduje kolejną wskazówkę "zrób 5 kroków w lewo" i tam znajduje kolejną wskazówkę. Ostatnia wskazówka prowadzi do skarbu.

Zaznacz skarb:
Na dużej kartce przygotuj mapę. Narysuj lub naklej na niej skrzynię ze skarbem. Każdemu dziecku daj kartę z narysowanym X. Kartki możesz podpisać imionami dzieci. Na odwrocie przyklej taśmę dwustronnie klejącą. Zakryj oczy każdemu dziecku, zakręć  go 3 razy i poproś o przyklejenie na mapie X w miejscu gdzie znajduje się skarb. Kto przyklei „X” najbliżej skarbu wygrywa.Zrób lunetę:
Przygotuj rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, folię aluminiową, koraliki, brokat, naklejki,  klej, flamastry... Każdy pirat zdobi swoją lunetę. 

Malowanie twarzy i przebieranie:
Jeśli Twoi goście nie przyjdą w przebraniach przygotuj dla nich farbki lub kredki do malowania twarzy. Pomalujcie brody i wąsy, blizny. Możecie pogrubić brwi, namalować opaski na oko. Narysujcie tatuaże - kotwice, czaszki. 

Instrukcję odnajdziecie Tutaj

Do przebrania wystarczą chusty na głowę lub wydrukowane czapki, opaski na oko, zloty kolczyk, luneta lub miecz.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Copyright 2009 Żółty balonik. Powered by Blogger
Blogger Templates created by Deluxe Templates
Wordpress by Wpthemesfree